Pred petimi leti smo po dolgih letih obudili ljudski običaj iz naših krajev, »šivanje kovtrov«. Dogodka se je takrat udeležilo okrog sto parov iz cele Slovenije in dogodek je bil pravo doživetje.

Tudi letos ste prisrčno povabljeni v Železnike, da z nami »zašijete kovtre«. »Šivali« jih bomo na velikonočni ponedeljek, 10. aprila, s pričetkom ob 15. uri. Dogodek bomo zaključili s plesom in zabavo.

Zaradi lažje organizacije so prijave zaželjene do 27. marca. Ob prijavi navedite naziv vašega društva ter kontaktne podatke enega od vaših članov, ki nam bo dosegljiv za informacije, ter število sodelujočih parov. Za sodelovanje ne potrebujete plesne obleke. Veseli bomo različnih skupin – npr. folkloristov, pevcev, igralcev…, ki pa so seveda lahko oblečeni v narodne noše.

Za vse ostale informacije se lahko obrnete na člane organizacijskega odbora:

Andreja B.Rant, 041 821 801, rantova.andreja@gmail.com

Majda Demšar, 040 519 296, majda.demsar@siol.net